İçerik

-Hakkımızda

-Ürünlerimiz

-Çalışma Alanlarımız

-Travma cerrahisi

-İletişim

Hakkımizda

IMN Grup medikal,yenilenen çağın gereklerine uygun adımlar atan, gelişen teknolojiyi takip eden, ileriye dönük büyüme hedefleri ile müşteri memnuniyetini ana ilke belirleyen bir anonim kuruluştur.

İşbirliği içinde olduğumuz hastaneler ve hekimlerimizle, hastalarımızın en hızlı ve en güvenli şekilde sağlığına kavuşmalarını sağlayacak,

-Kol, bacak ve eklemlerde meydana gelen kemik yaralanmalarında kullanılan travma cerrahisi aletlerininin

-Beyindeki sinirsel iletimin görüntülenmesini sağlayan IOM elektrodların, sinir uyarımını yapan sinir stimülatör problarının

İthalatını sağlıyoruz.

Distrübütörlüğünü yaptığımız firmalar ile alanda en kaliteli ve insan sağlığına en uygun malzeme olan titanyum metalini kullanıyoruz.

Friendship ve B.S.F Motors(Manufacturer of surgical motors) şirketlerinin Türkiye’deki tek distribitör firmasıyız. Kullandığımız kemik çivilerinin üretimini kendi markamız adına sağlıyoruz.

 

Ürünlerimiz

Kemik çivileri

-Elastik çivi

-PFN-A çivi

-Tibia çivi

-Humerus çivi

-Femur çivi

İnstrument setler

Elastik çivi seti

-PFN-A çivi seti

-Tibia çivi seti

-Humerus çivi seti

-Femur çivi seti

IOM Elektrot ve Problar

-Burgulu deri altı iğne elektrodu

-Deri altı iğne elektrodu

-Monopolar sinir stimülatör probu

-Bipolar sinir stimülatör probu

Delici Kesici Motorlar

-F series delici motor

-B series Motor seti

-M series delici motor

-S series delici motor

 

Çalışma Alanlarımız

Kapalı intramedüller çivileme

Kemik içine çivi uygulamasıdır. Bacak ve kollardaki uzun kemiklerin kırıklarının ve kalça kemiği kırıklarının büyük bir bölümünde uygulanan, kırık hattı tamamen açılmadan, birkaç cm lik kesilerden yapılan ve kemiğin iyileşme sürecini kısaltan işlemlerdir.

IOM Elektrodlar ve Problar

 

Çevresel sinirleri etkileyen hastalıklarda tanı koymak, tanıyı doğrulamak, sinirlerde ortaya çıkan işlev bozukluklarını ya da yapısal hasarların şiddetini belirlemek, hastalık sürecini izlemek ve uygulanan tedavinin etkisini değerlendirmek için yapılan testlerde iğne elektrodları ve probları kullanılmaktadır.

 

Travma cerrahisi

Travma nedir?

Vücudun bir aktivite sırasında, dokuların ve eklemlerin karşılayamayacağı güçte bir direnç ile karşılaşması nedeniyle oluşan fiziksel yaralanmalara travma denir. Özellikle kemik kırılmaları, kas yaralanmaları ve uzuv kopması gibi durumlar travma sonucu oluşur.

Travmalar sonucu oluşan hasarlar ortopedi bölümünün alanlarıdır. Hasarın durumuna göre cerrahi müdahale gerekebilir. Ortopedinin bu alanı travma cerrahisidir.

Travma cerrahisi;

-kapalı kırıklar (kemiğin tek bir yerinde yada kemik boyunca çok sayıda kırık oluşması. Ancak kırık deriyi parçalamamıştır. Bu nedenle kapalı kırık olarak adlandırılır.)

-Açık kırıklar( Kırığın oluştuğu bölgede deri bütünlüğü bozulmuştur. Kemik derinin dışına çıkmış olabilir.)

-Eklem çevresi kırıkları( diz,dirsek, el ve ayak bileği eklemlerinde, el ve ayak parmakları eklemlerinde oluşan kırıklardır.)

-Tendon yaralanmaları( Tendon, kasların kemiğe bağlandığı yerlerdir. Bu tip travmalar da acil cerrahi müdahale gerektirebilir.)

Travmalar sonrası oluşan yaralanmalarda yaranın hızlı iyileşmesi travma cerrahisi ile mümkündür. Gelişen teknoloji ile kırıklara müdahale kemik çivileri, eklem plakları, birleştirici cihazlar ile çok daha hızlı gerçekleştirilebilmektedir.

Travma cerrahisi ile hastalar sağlıklarına çok daha kısa sürede kavuşabilmektedirler.

Bir travma ile karşılaştığınızda hekiminize danışarak travma cerrahisi ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.

 

İletişim

IMN Grup Medikal İnşaat Turizm Enerji Sanayi ve Tic.Ltd.Şti

Adres: Beştepe mahallesi Meriç caddesi

 No:54/A Yenimahalle/ANKARA/TÜRKİYE

Telefon: +90 312 466 47 87

Fax: +90 312 432 50 28

E-posta: info@imngrup.com

 

www.imngrup.com